Ford Ka: Dywaniki

Ford Ka –> Obsługa i konserwacja –> Wnętrze –> Dywaniki

Aby prawidłowo zainstalować dywaniki, należy:

Aby wyjąć dywaniki, należy:

Dywaniki


UWAGA

Należy zawsze stosować oryginalne dywaniki, zaprojektowane tak, aby właściwie dopasowane były do kształtu podłogi w samochodzie. Należy stosować wyłącznie dywaniki, które umożliwią swobodne posługiwanie się pedałami. Należy używać wyłącznie dywaników wyposażonych w mechanizmy pozwalające utrzymać je we właściwej pozycji, zabezpieczając je przed wysunięciem się i zetknięciem z pedałami lub uniemożliwieniem w jakikolwiek sposób bezpiecznej jazdy samochodem.

Brak możliwości swobodnego posługiwania się pedałami może doprowadzić do utraty kontroli nad samochodem i zwiększenia ryzyka odniesienia poważnych obrażeń ciała w razie wypadku.

Należy zawsze upewnić się, że dywaniki są prawidłowo zablokowane przez oba elementy mocujące.

Nie należy używać dywaników nieoryginalnych, ponieważ - jeśli będą nieodpowiednio zablokowane - mogą przesunąć się podczas jazdy w okolice nóg, zwiększając ryzyko utraty kontroli nad samochodem.

Nie należy nigdy umieszczać na dywanikach oryginalnych samochodu innych dywaników dodatkowych (lub tym podobnych), ponieważ - leżąc swobodnie - mogą one zetknąć się z pedałami lub zakłócić w jakikolwiek sposób bezpieczną jazdę samochodem. Dywaniki oryginalne zaprojektowano tak, aby przylegały do podłogi samochodu, a nie do innych powierzchni.

Ponadto, dywaniki dodatkowe ograniczają skok pedałów, potencjalnie zakłócając ich prawidłowe działanie.

W razie czyszczenia lub wyjmowania, przed rozpoczęciem jazdy należy sprawdzić zawsze czy dywaniki są prawidłowo umocowane.

Należy zawsze upewnić się czy podczas jazdy w okolice nóg kierowcy nie spadły jakiekolwiek przedmioty, ponieważ - jeśli znajdą się pod pedałami - mogą stać się przyczyną utraty kontroli nad pojazdem.

Nieprzestrzeganie opisanych powyżej ostrzeżeń może stać się przyczyną utraty kontroli nad samochodem.

Nigdy nie należy stosować - do czyszczenia wewnętrznych części samochodu - produktów łatwopalnych, takich jak eter lub benzyna rektyfikowana.

Ładunki elektrostatyczne, powstające podczas przecierania lub czyszczenia, mogą spowodować pożar.

Należy okresowo sprawdzać,
c zy pod dywanikami nie zbiera się woda (ociekająca z butów, parasoli, itp.), która mogłaby spowodować korozję blachy.

UWAGA

Nie należy trzymać butli aerozolowych w samochodzie: niebezpieczeństwo wybuchu. Butle aerozolowe nie powinny być poddawane działaniu temperatury powyżej 50 C. Wewnątrz samochodu nagrzanego przez słońce temperatura może znacznie przekroczyć tą wartość.

SIEDZENIA I ELEMENTY Z TKANINY

Kurz należy usuwać miękką szczotką lub odkurzaczem. Siedzenia należy przecierać najlepiej gąbką zamoczoną w roztworze wody i neutralnego detergentu.

Wnętrze

...

Elementy z tworzywa

Zaleca się czyścić elementy wewnętrzne z tworzywa sztucznego szmatką zwilżoną roztworem wody i detergentu bez środków ciernych. ...

Zobacz tez:

Otwieranie i zamykanie z zewnątrz
Pojazd otwiera się i zamyka w następujący sposób: Otwieranie za pomocą pilota na fale radiowe Nacisnąć raz przycisk (A). Kierunkowskazy migną raz. Teraz można otworzyć drzwi pojazdu. Uwaga! Przy otwieraniu drzwi należy zwr ...

Podnośnik i klucz do kół
Podnośnik 3 Jest umieszczony pod kołem zapasowym (przy chowaniu koła należy całkowicie złożyć podnośnik przed jego włożeniem na miejsce, oznaczenia na podnośniku muszą być widoczne. UWAGA Podnośnik sł ...

Samochody