Ford Ka: Ładowanie akumulatora
OSTRZEŻENIE Opis procedury ładowania akumulatora przedstawiono wyłącznie informacyjnie. Aby wykonać te czynności, zalecamy zwrócić się do ASO Forda.
OSTRZEŻENIE Przed odłączeniem i późniejszym podłączeniem do akumulatora zasilania elektrycznego należy poczekać co najmniej minutę od ustawienia kluczyka w wyłączniku zapłonu w położeniu STOP i od zamknięcia drzwi po stronie kierowcy.
Zaleca się ładować akumulator wolno prądem o niskim natężeniu przez około 24 godziny. Doładowywanie akumulatora przez dłuższy czas może spowodować jego uszkodzenie.
W celu naładowania akumulatora należy:
- odłączyć konektor A (naciskając na przycisk B) od czujnika C monitorującego stan akumulatora zamontowany na biegunie ujemnym D akumulatora;
- połączyć przewód dodatni prostownika do bieguna dodatniego akumulatora E i przewód ujemny do zacisku czujnika D, jak na rysunku;
- włączyć prostownik.
Po zakończeniu ładowania należy wyłączyć prostownik;
- po odłączeniu prostownika, ponownie połączyć konektor A z czujnikiem C, jak na rysunku.
UWAGA
Elektrolit w akumulatorze powoduje korozję i jest żrący, unikaj kontaktu ze skórą i oczami. Ładowanie akumulatora powinno być przeprowadzane w pomieszczeniu wietrzonym, z dala od otwartego ognia i źródeł iskrzenia, aby uniknąć niebezpieczeństwa wybuchu i pożaru.
Nie należy próbować doładowywać akumulatora zamarzniętego: należy go najpierw odmrozić, uniknie się w ten sposób ryzyka wybuchu. Jeżeli akumulator zamarzł, wykwalifikowany personel powinien - przed doładowaniem - sprawdzić czy elementy wewnętrzne nie są uszkodzone i czy obudowa nie jest pęknięta, może bowiem wypłynąć z niego elektrolit, który jest trujący i powoduje korozję.
Podnoszenie samochodu
W razie gdyby konieczne okazało się podniesienie samochodu, należy zwrócić się do ASO Forda, która wyposażona jest w podnośniki kolumnowe lub podnośniki warsztatowe
Zobacz tez:
Montaż osłony bagażnika
Wskazówka:
Osłona bagażnika musi być
zamontowana tak, aby
wycięcie (A) znajdowało się
we wskazanej pozycji
strona z fakturą skierowana
była ku górze.
Drążek środkowy włożyć
w prawe i lewe zamocowa ...
Poziom płynu w układzie chłodzenia
Poziom płynu w układzie chłodzenia
należy kontrolować systematycznie, nie
rzadziej jednak niż co 1 000 km).
W razie konieczności uzupełnienia płynu
należy stosować wyłącznie produkty
posiadające atest służb te ...