Ford Ka: Warunki działania

Ford Ka –> Poznawanie samochodu –> System itpms –> Warunki działania

System ten jest aktywny przy prędkości przekraczającej 15 km/h.

W niektórych sytuacjach (podczas dynamicznej jazdy, w specyficznych warunkach nawierzchni drogowej, np. na lodzie, śniegu lub nierównościach), sygnalizacja może być opóźniona.

W pewnych okolicznościach (np. gdy samochód jest niesymetrycznie obciążony z jednej strony, podczas holowania przyczepy, w przypadku uszkodzenia lub zużycia opony, w przypadku użycia dojazdowego koła zapasowego, zestawu do naprawy opon, użycia łańcuchów przeciwpoślizgowych, użycia różnych opon na osiach), system może wydawać błędne wskazania (sygnały) lub tymczasowo wyłączyć się.

W przypadku tymczasowego wyłączenia się systemu lampka sygnalizacyjna nbędzie migać przez około 75 sekund, a następnie świecić światłem stałym; jednocześnie na wyświetlaczu pojawi się specjalny komunikat.

Wskazania takie nastąpią również na skutek wyłączenia i późniejszego ponownego włączenia silnika, jeśli nie zostaną przywrócone właściwe warunki działania.

UWAGA

Jeśli system sygnalizuje spadek ciśnienia w konkretnej oponie, zaleca się sprawdzić ciśnienie we wszystkich czterech oponach.

System iTPMS nie zwalnia kierowcy z obowiązku sprawdzania ciśnienia w oponach co miesiąc; nie stanowi on funkcji zastępczej w zakresie konserwacji czy bezpieczeństwa.

Ciśnienie w oponach powinno być sprawdzane, gdy opony są zimne.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu ciśnienie sprawdzane jest w oponach nagrzanych, nie należy zmniejszać poziomu ciśnienia, nawet jeśli przekracza on zalecaną wartość, a ponowić kontrolę, gdy opony będą zimne. System iT.P.M.S.

nie jest w stanie zasygnalizować nagłego obniżenia ciśnienia w oponach (na przykład w przypadku pęknięcia opony). W takiej sytuacji należy zatrzymać samochód, hamując ostrożnie i bez wykonywania nagłych skrętów.

System informuje jedynie o niskim poziomie ciśnienia w oponach: nie jest w stanie ich napompować.

Niewystarczające napompowanie opon powoduje wzrost zużycia paliwa, ogranicza trwałość bieżnika i może mieć wpływ na bezpieczne prowadzenie samochodu.

Procedura resetowania

System iTPMS wymaga na początku wykonania fazy "autoadaptacji" (której czas trwania zależy od stylu jazdy i warunków drogowych), która rozpoczyna ...

Radioodtwarzacz

(gdzie przewidziano) Jeśli chodzi o działanie radioodtwarzacza z odtwarzaczem płyt kompaktowych /płyt MP3 (gdzie przewidziano), zapoznaj się z suplemen ...

Zobacz tez:

Kołpak
Montaż kołpaka Ustawić otwór w kołpaku przed gniazdem zaworu w oponie. Równomiernie, obiema rękami, wcisnąć kołpak na tarczę koła. Sprawdzić stabilność zamocowania kołpaka na kole. Demontaż ...

Hamulec ręczny
Hamulec ręczny służy do zabezpieczenia pojazdu przed odtoczeniem się w czasie postoju lub parkowania. Zaciąganie hamulca ręcznego Pociągnąć dźwignię hamulca do góry. Przy zaciąganiu dźwignia zaskakuje automatyczn ...

Samochody