Ford Ka: Używanie skrzyni biegów
OBSŁUGA MANUALNEJ SKRZYNI BIEGÓW
Aby włączyć bieg, wciśnij do oporu pedał sprzęgła i przesuń dźwignię zmiany biegów w jedno z wymaganych położeń (schemat włączenia biegu znajduje się na uchwycie dźwigni rys. 2).
W samochodach wyposażonych w sześcio-biegową skrzynię biegów, aby włączyć 6. bieg należy posłużyć się dźwignią wywierając nacisk w prawo, aby uniknąć przypadkowego włączenia 4.
biegu. Należy postępować analogicznie, aby przejść z 6. na 5. bieg.
OSTRZEŻENIE Bieg wsteczny można włączyć tylko w samochodzie, który stoi. Przy pracującym silniku, przed włączeniem wstecznego biegu należy odczekać co najmniej 2 sekundy z wciśniętym do oporu pedałem sprzęgła, aby uniknąć uszkodzenia kół zębatych i zgrzytu.
Aby włączyć bieg wsteczny R z położenia biegu jałowego przesuń do góry pierścień A, znajdujący się pod uchwytem dźwigni, i jednocześnie przesuń dźwignię w prawo, a następnie do tyłu.
OSTRZEŻENIE Używanie pedału sprzęgła musi być ograniczone wyłącznie tylko do zmian biegów. Nie należy prowadzić samochodu z nogą nawet lekko opartą o pedał sprzęgła.
Dla wersji/rynków, gdzie przewidziano, elektroniczna kontrola pedału sprzęgła może interweniować, interpretując błędny styl jazdy jako anomalię.
UWAGA
Aby poprawnie zmienić bieg należy wcisnąć do oporu pedał sprzęgła. Na podłodze pod pedałami nie powinny znajdować się żadne przeszkody: upewnij się, czy ewentualne dywaniki są dobrze rozciągnięte i nie przeszkadzają przy naciskaniu na pedały.
Nie należy jeździć z ręką
opartą na dźwigni zmiany
biegów, ponieważ nawet
niewielki nacisk, przy długiej
jeździe, może spowodować zużycie
wewnętrznych elementów skrzyni
biegów
Zobacz tez:
Poduszka powietrzna kierowcy
Poduszka la znajduje się pośrodku
obudowy koła kierownicy.
Poduszka powietrzna wypełnia się w
ciągu kilku milisekund podczas
zderzenia i tworzy poduszkę
zabezpieczającą kierowcę.
Poduszka powietrzna po kompletnym
napełnieniu się, ...
Ciśnienie powietrza w oponach
Ważne jest utrzymywanie właściwego ciśnienia
w oponach (dotyczy to także koła zapasowego)
- należy je kontrolować co najmniej raz
w miesiącu, a dodatkowo przed wyruszeniem
w każdą dłuższą trasę (patrz strona 0.02).
Zby ...