Ford Ka: Ochrona środowiska naturalnego

Ford Ka –> Poznawanie samochodu –> Ochrona środowiska naturalnego

Urządzeniami do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń z silników benzynowych, jakie zastosowano, są:

Nie należy uruchamiać silnika, nawet tylko dla próby, gdy odłączona jest jedna lub więcej świec.

Urządzeniami do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń z silników na olej napędowy, jakie zastosowano, są:

UWAGA

Podczas normalnego funkcjonowania katalizator osiąga bardzo wysokie temperatury.

W związku z tym, nie należy parkować samochodu na materiałach łatwopalnych (trawa, suche liście, igły sosnowe, itp.): niebezpieczeństwo pożaru.

FILTR CZĄSTEK STAŁYCH DPF (DIESEL PARTICULATE FILTER) (dla wersji 1.3L Duratorq)

Diesel Particulate Filter jest filtrem mechanicznym, umieszczonym w układzie wydechowym, który wyłapuje fizycznie cząsteczki węgla znajdujące się w gazach wydechowych silników Diesla.

Filtr cząstek stałych jest konieczny w celu prawie całkowitego wyeliminowania ze spalin cząsteczek węgla, zgodnie z aktualnymi/ przyszłymi normami prawnymi.

Podczas normalnego używania samochodu, centralka kontroli silnika rejestruje szereg danych związanych z jego użyciem (okres użycia, typ trasy, osiągnięte temperatury, itp.) i określa ilość cząsteczek zakumulowanych w filtrze.

Ponieważ filtr jest systemem akumulującym powinien być okresowo regenerowany (czyszczony) przez spalanie cząsteczek węgla.

Procedura regeneracji zarządzana jest automatycznie przez centralkę kontroli silnika, w zależności od stanu akumulacji w filtrze i od warunków używania samochodu.

W trakcie regeneracji możliwe jest wystąpienie następujących zjawisk: ograniczone zwiększanie obrotów biegu jałowego, aktywacja elektrowentylatora, ograniczony wzrost dymienia, wysoka temperatura przy wydechu.

Sytuacje tego typu nie powinny być interpretowane jako anomalie i nie wpływają na zachowanie samochodu i na środowisko. W razie pojawienia się na wyświetlaczu odnośnego komunikatu, patrz sekcja "Lampki sygnalizacyjne i komunikaty".

Sposób tankowania

W celu zagwarantowania całkowitego zatankowania zbiornika paliwa należy wykonać dwa dolania paliwa po pierwszym zatrzaśnięciu pistoletu dystrybutora. N ...

Bezpieczeñstwo

...

Zobacz tez:

Dane techniczne silnika
Osiągi Zużycie paliwa, emisja CO2 WK: Wspomaganie układu kierowniczego Masa pojazdu Min. masa samochodu gotowego do jazdy, z kierowcą (75 kg) / wyposażeniem Maks. masa samochodu gotowego do jazdy, z kierowcą (75 kg) / wyposażeniem Dop ...

Gaśnica
Na co należy zwrócić uwagę? Należy odpowiednio wcześnie zapoznać się z instrukcją obsługi gaśnicy, aby w razie potrzeby kierowca wiedział, jak ją bezpiecznie i prawidłowo obsłużyć. Regularnie c ...

Samochody