Ford Ka: Kluczyki

Ford Ka –> Poznawanie samochodu –> Kluczyki

CODE CARD (na życzenie dla wersji/rynków, gdzie przewidziano) rys. 3

Do samochodu, wraz z kluczykami dostarczonymi w dwóch egzemplarzach, dołączana jest tzw. CODE card, na której podane są:

CODE CARD (na życzenie dla wersji/rynków, gdzie przewidziano) rys. 3


  1. kod elektroniczny.
  2. kod mechaniczny kluczyków, który należy podać w ASO Forda w razie konieczności uzyskania duplikatów kluczyków.

OSTRZEŻENIE Dla zagwarantowania doskonałej wydajności wewnętrznych urządzeń elektronicznych, nie należy narażać ich na działanie promieni słonecznych.

W przypadku zmiany właściciela samochodu niezbędne jest, aby nowy właściciel otrzymał wszystkie kluczyki oraz CODE card.

KLUCZYK MECHANICZNY rys. 4

Wkładka metalowa A uruchamia:

KLUCZYK MECHANICZNY rys. 4


KLUCZYK Z PILOTEM (gdzie przewidziano) rys. 5

Wkładka metalowa A uruchamia:

KLUCZYK Z PILOTEM (gdzie przewidziano) rys. 5


Naciśnięcie przycisku B umożliwia otwarcie/zamknięcie wkładki metalowej.

Odblokowywanie drzwi

Krótkie naciśnięcie przycisku
odblokowanie drzwi, czasowe zaświecenie się lamp sufitowych, podwójne mignięcie kierunkowskazów oraz aktywacja oświetlenia powitalnego (greeting lights) (dla wersji/rynków, gdzie przewidziano).

Odblokowanie drzwi następuje automatycznie w przypadku interwencji systemu blokowania paliwa.

Przy odblokowywaniu drzwi za pomocą pilota, jeśli w ciągu 45 sekund drzwi nie zostaną otwarte, system automatycznie odblokuje drzwi.

Blokowanie drzwi

Naciśnięcie krótkie przycisku :
blokowanie drzwi na odległość z wyłączeniem lampy sufitowej i podwójnym mignięciem kierunkowskazów (gdzie przewidziano).

Jeżeli jedne lub więcej drzwi są otwarte zablokowanie nie nastąpi. Sygnalizowane jest to szybkim pulsowaniem kierunkowskazów (gdzie przewidziano).

Drzwi nie zostaną zablokowane, jeśli otwarty jest bagażnik.

Otwieranie z dystansu pokrywy bagażnika

Naciśnij dwa razy przycisk
aby odblokować (otworzyć) z dystansu pokrywę bagażnika.

Otwarcie pokrywy bagażnika sygnalizowane jest przez mignięcie kierunkowskazów.

ZAMAWIANIE DODATKOWYCH PILOTÓW

System może rozpoznać maksymalnie 8 kluczyków z pilotem. W razie konieczności uzyskania nowego kluczyka z pilotem należy zwrócić się do ASO Forda, przynosząc ze sobą CODE card, dokument tożsamości i dokumenty potwierdzające posiadanie danego samochodu.

WYMIANA BATERII W KLUCZYKU Z PILOTEM rys. 6

Aby wymienić baterię należy:

WYMIANA BATERII W KLUCZYKU Z PILOTEM rys. 6


Rozładowane baterie
są szkodliwe dla środowiska, dlatego powinny być zbierane do odpowiednich pojemników, zgodnie z obowiązującymi przepisami, lub też można je dostarczyć do ASO Forda, która zajmuje się ich złomowaniem.

WYŁĄCZNIK ZAPŁONU rys. 7

Kluczyk można obrócić w 3 różne pozycje:

WYŁĄCZNIK ZAPŁONU rys. 7


Wyłącznik zapłonu wyposażony jest w mechanizm bezpieczeństwa, który zmusza, w przypadku nieuruchomienia silnika, do ponownego obrócenia kluczyka w pozycję STOP przed powtórnym uruchomieniem silnika.

BLOKADA KIEROWNICY

Uruchamianie

Gdy wyłącznik zapłonu znajduje się w pozycji STOP wyjmij kluczyk i obróć kierownicą do zablokowania jej.

Wyłączanie

Poruszaj lekko kierownicą podczas obracania kluczyka w pozycję MAR.

UWAGA

Nie należy nigdy wyjmować kluczyka, gdy samochód jest w ruchu.

Kierownica zablokuje się automatycznie przy pierwszym skręcie. Obowiązuje to zawsze, także w przypadku gdy samochód jest holowany.

Bezwzględnie zabrania się wykonywania jakichkolwiek interwencji po zakupieniu samochodu obejmujących kierownicę lub kolumnę kierownicy (np. montaż urządzeń zapobiegających przed kradzieżą), ponieważ mogą spowodować - oprócz utraty osiągów systemu i gwarancji - poważne problemy z bezpieczeństwem, a także brak zgodności z homologacją samochodu.

System Ford code

Jest to system elektronicznej blokady silnika, który umożliwia zwiększenie ochrony przed usiłowaniem kradzieży samochodu. Aktywuje się automatycz ...

Zestaw wskaźników i wskaźniki

rys. 8 - Wersje z wyświetlaczem wielofunkcyjnym Wersje z kierownicą po lewej stronie Prędkościomierz (wskaźnik prędkości). Wska% ...

Zobacz tez:

Światła zewnętrzne
Przełącznik obrotowy świateł OFF: Wszystkie światła wyłączone. : Włączone światła tylne, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i deski rozdzielczej. : Włączone światła mijania oraz wszystkie powyżs ...

Radv dotyczące użytkowania
Włączone odbiorniki prądu, to wzrost zużycia paliwa. Dlatego też należy w miarę możliwości wyłączać je. gdy tylko przestajemy z nich korzystać. Jednak (bezpieczeństwo przede wszystkim), należy włącza ...

Samochody