Smart: Oryginalne zabezpieczenia dla dzieci smart a poduszki powietrzne

Smart –> Podróż z dzieckiem –> Dzieci w samochodzie –> Oryginalne zabezpieczenia dla dzieci smart a poduszki powietrzne

Poduszka powietrzna pasażera zostaje wyłączona po zamontowaniu fotelika dla niemowląt przy użyciu zaczepów komfortowych smart i podstawy smart. Ma to na celu uniknięcie obrażeń w razie otwarcia się poduszki powietrznej.

Na fotelu pasażera należy montować tylko zalecane przez smart GmbH urządzenia zabezpieczające dla dzieci. Jeśli na fotelu pasażera ma zostać zamontowany fotelik dla dzieci skierowany tyłem do kierunku jazdy, musi to być oryginalny fotelik smart dla niemowląt.

W przypadku zamontowania na fotelu pasażera innego fotelika dla dzieci skierowanego tyłem do kierunku jazdy poduszka powietrzna pasażera nie zostaje wyłączona, dlatego jej otwarcie może spowodować u dziecka ciężkie, a nawet śmiertelne, obrażenia.

Gdy używany jest fotelik dla dzieci, należy zawsze odsunąć fotel pasażera maksymalnie do tyłu.

Uwaga!

Nie należy zostawiać w pojeździe dzieci bez opieki nawet wtedy, gdy są odpowiednio zapięte w foteliku.

Dzieci mogłyby:

zranić się o elementy pojazdu

otworzyć drzwi i

doznać ciężkich, a nawet śmiertelnych skutków długotrwałego przebywania we wnętrzu o zbyt wysokiej temperaturze.

Uwaga!

W celu zapewnienia optymalnej ochrony urządzenie zabezpieczające dla dzieci Air-Seat zawsze powinno być używane razem z oparciem.

Tylko w ten sposób można zapewnić dziecku niezbędne podparcie boków i utrzymanie głowy oraz górnej części ciała w odpowiedniej pozycji.

Aby zmniejszyć ryzyko ciężkich lub śmiertelnych obrażeń u dzieci w razie wypadku, gwałtownego hamowania lub nagłej zmiany kierunku jazdy:

Należy również stosować się do wskazówek zawartych w instrukcji montażu urządzenia zabezpieczającego.

Aby zmniejszyć ryzyko ciężkich lub śmiertelnych obrażeń u dzieci w razie wypadku, gwałtownego hamowania lub nagłej zmiany kierunku jazdy:

Należy również stosować się do wskazówek zawartych w instrukcji montażu urządzenia zabezpieczającego.

Jeśli urządzenie zabezpieczające lub system jego mocowania jest uszkodzony lub został przeciążony podczas wypadku, dziecko zapięte w urządzeniu może odnieść ciężkie, a nawet śmiertelne obrażenia w razie wypadku, gwałtownego hamowania lub nagłej zmiany kierunku jazdy.

Uszkodzone lub przeciążone podczas wypadku urządzenia zabezpieczające dla dzieci oraz systemy mocowania tych urządzeń należy sprawdzić w smart Center i wymienić je, jeśli okaże się to konieczne.

Oryginalne systemy zabezpieczeń dla dzieci smart dopuszczone są do użytku zgodnie z normą ECE 44.03.

Dokument ten definiuje następujące 4 grupy wagowe:

Należy również stosować się do wskazówek zawartych w instrukcji montażu urządzenia zabezpieczającego


U:Odpowiedni dla "uniwersalnego" systemu zabezpieczeń dozwolonego dla danej grupy wiekowej.

Należy również stosować się do wskazówek zawartych w instrukcji montażu urządzenia zabezpieczającego


1) Fotel należy odsunąć maksymalnie do tyłu.

2) Przy zastosowaniu zaczepów komfortowych smart i podstawy smart do fotelików dla niemowląt poduszka powietrzna wyłączana jest automatycznie.

Oryginalne zabezpieczenia dla dzieci smart

przeznaczone są specjalnie do zastosowania w pojazdach smart gwarantują dzieciom maksymalne bezpieczeństwo zostały przetestowane i dopuszczone do ...

Fotelik dla niemowląt smart

Fotelik dla niemowląt smart, grupy 0 i 0+ dla niemowląt i małych dzieci o wadze do 13 kg do ok. 18 miesięcy Zamocowanie fotelika dla niemowlą ...

Zobacz tez:

Konserwacja nadwozia
Zabezpieczenie przed czynnikami powodującymi korozję Zakupiony przez Państwa pojazd w toku procesu produkcyjnego został skutecznie zabezpieczony przed działaniem korozji, co nie oznacza jednak', że zupełnie nie jest narażony na jej działanie. &n ...

Wskazówka dotycząca pojazdów z komfortowymi podnośnikami szyb
Przy włączonym zapłonie okno po stronie kierowcy otworzy się lub zamknie całkowicie po naciśnięciu przycisku (A). Przy zamykaniu okien należy zwrócić uwagę, by nikogo nie przytrzasnąć. W razie niebezpieczeństwa należ ...

Samochody