Ford Ka: Zespoły optyczne przednie
Zespoły optyczne przednie zawierają żarówki świateł pozycyjnych, mijania, drogowych i kierunkowskazów.
Rozmieszczenie żarówek w zespole optycznym jest następujące rys. 11:
- Światła pozycyjne
- Światła mijania/Światła drogowe (dwuwłóknowa)
- kierunkowskazy
Od strony komory silnika zdejmik gumową pokrywę D-rys. 12, aby dostać się do żarówek świateł pozycyjnych; zdejmij gumowy korek E-rys. 12, aby dostać się do żarówek świateł mijania/drogowych; obrócić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara wspornik żarówek F-rys. 12, aby dostać się do żarówek kierunkowskazów.
W niektórych wersjach, w celu dokonania wymiany żarówek zespołów optycznych przednich, konieczne jest wyciągnięcie całego reflektora.
Aby wyciągnąć reflektor należy:
- skręcić całkowicie kołami na zerwnątrz, tak aby widoczna była pokrywa G-rys. 13, otworzyć pokrywę i odkręcić odpowiednie urządzenie mocujące;
- po podniesieniu pokrywy komory silnika odkręcić śruby mocujące H i I umieszczone w punktach przedstawionych na rys. 14;
- zdjąć reflektor.
Zobacz tez:
Poduszki powietrzne
Poduszki powietrzne minimalizują
obrażenia w razie poważnych
zderzeń czołowych.
W razie kolizji napełniają
się w ułamku sekundy.
Ponowne ulatywanie gazu z poduszki
powoduje amortyzację
ciała poruszanego siłą bezwł ...
Wymiana koła
Opis
Opony zimowe należy założyć
odpowiednio wcześnie, najlepiej
już jesienią.
Wskazówka:
Należy stosować tylko:
opony zalecane przez smart
GmbH
dostępne w handlu podnośniki
i klucze do kół.
Należy s ...