Ford Ka: Wymiana koła

Ford Ka –> W razie awarii –> Wymiana koła

W przypadku rozładowania akumulatora silnik można uruchomić przy użyciu innego akumulatora, o jednakowej lub nieco wyższej, względem rozładowanego akumulatora, pojemności.

Wymiana ko¼a


Wymiana ko¼a


Należy kategorycznie unikać używania prostownika w celu awaryjnego uruchomienia silnika: można w ten sposób uszkodzić układy elektroniczne i centralki zapłonu i zasilania silnika.

UWAGA

Tego typu procedurę uruchamiania powinien przeprowadzać specjalista, ponieważ wykonana nieprawidłowo może spowodować zwarcie elektryczne o dużej intensywności. Ponadto elektrolit w akumulatorze jest trujący i powoduje korozję, należy unikać kontaktu ze skórą i z oczami.

Zaleca się nie zbliżać się do akumulatora z otwartym ogniem, zapalonym papierosem i nie powodować iskrzenia.

Aby uruchomić silnik przy użyciu akumulatora pomocniczego, należy:

Jeżeli po kilku próbach silnik nie uruchomi się, nie należy próbować dalej, ale zwrócić się do ASO Forda.

OSTRZEŻENIE Nie należy podłączać bezpośrednio biegunów ujemnych dwóch akumulatorów: ewentualne iskry mogą spowodować zapalenie i wybuch gazów wydostających się z akumulatora.

Jeżeli akumulator pomocniczy zamontowany jest w innym samochodzie, należy unikać sytuacji, w których między takim akumulatorem a samochodem z rozładowanym akumulatorem nie było przypadkowo stykających się ze sobą elementów metalowych.

URUCHAMIANIE SILNIKA PRZEZ PCHANIE SAMOCHODU

Należy absolutnie unikać uruchamiania silnika przez pchanie samochodu, holowanie lub przy wykorzystaniu pochyłości drogi.

Manewry te mogą spowodować napływ paliwa do katalizatora i jego nieodwracalne uszkodzenie.

OSTRZEŻENIE Do momentu, w którym silnik nie jest uruchomiony, nie działa wspomaganie hamulców i elektryczne wspomaganie kierownicy (o ile jest na wyposażeniu), w związku z czym konieczne jest użycie większej niż zwykle siły nacisku na pedał hamulca i siły obrotu kierownicą.

W razie awarii

Uruchamianie silnika Jeśli lampka sygnalizacyjna w zestawie wskaźników pozostaje zaświecona, należy zwrócić się natychmiast do AS ...

Wymiana żarówki

...

Zobacz tez:

Wskazówki dotyczące konserwacji
Regularne czyszczenie i konserwacja pozwalają chronić nadwozie i wnętrze pojazdu przed wpływem czynników zewnętrznych. Wskazówka: Wskazówki dotyczące czyszczenia i konserwacji składanego dachu w modelu cabrio znajdują się w ro ...

Wprowadzenie
Niniejszy samochód stanowi inteligentnie zaprojektowane połączenie zaawansowanych technologii i bezpieczeństwa, ponadto jest przyjazny środowisku naturalnemu i ekonomiczny w użyciu. Ta instrukcja obsługi zapewnia użytkownikowi wszystkie informacje, ...

Samochody