Ford Ka: Przednie poduszki powietrzne

Ford Ka –> Bezpieczeñstwo –> Przednie poduszki powietrzne

Samochód przystosowany jest do montażu fotelika Isofix Universale, nowego zunifikowanego systemu europejskiego do przewożenia dzieci.

Możliwy jest montaż mieszany fotelików tradycyjnych i fotelików typu Isofix.

Orientacyjnie na rys. 9 wskazano przykład fotelika dziecięcego. Fotelik Isofix Universale przeznaczony jest dla grupy wagowej 1. Dla innych grup wagowych przeznaczony jest fotelik Isofix specyficzny, którego można użyć tylko, gdy jest odpowiednio zaprojektowany, przebadany doświadczalnie i homologowany dla danego samochodu (patrz lista samochodów załączona do fotelika).

Ze względu na inny system mocowania fotelik musi być montowany za pomocą odpowiednich metalowych pierścieni dolnych A-rys. 10, umieszczonych pomiędzy oparciem i poduszką siedzenia tylnego, następnie po wyjęciu półki tylnej, zamocowany paskiem górnym (dostarczanym razem z fotelikiem) do odpowiedniego pierścienia B-rys. 11, znajdującego się pomiędzy oparciem siedzenia tylnego a dywanikiem w bagażniku. Pierścienia B nie należy używać do mocowania innych przedmiotów.

Przednie poduszki powietrzne


Należy pamiętać, że w przypadku fotelików Isofix typu uniwersalnego mogą być używane wszystkie foteliki homologowane z oznaczeniem ECE R44 (R44/03 lub późniejsze aktualizacje) "Isofix Universale".

W gamie akcesoriów marki Ford dostępne są foteliki dla dziecka Isofix Universale "Duo Plus".

Przednie poduszki powietrzne


Jeśli chodzi o informacje szczegółowe dotyczące instalacji i/lub użycia fotelika, należy zapoznać się z "Instrukcją" dostarczoną wraz z fotelikiem.

Przednie poduszki powietrzne


Jeśli chodzi o informacje szczegółowe dotyczące instalacji i/lub użycia fotelika, należy zapoznać się z "Instrukcją" dostarczoną wraz z fotelikiem.

UWAGA

Fotelik można montować tylko wówczas, gdy samochód stoi.

Fotelik jest poprawnie zamocowany w przystosowanych obejmach, gdy słychać będzie dźwięki zatrzaśnięcia, które potwierdzają prawidłowe zamocowanie. W każdym wypadku należy przestrzegać instrukcji montażu, demontażu i ustawienia fotelika, którą producent zobowiązany jest do niego dołączyć.

Jeśli fotelik typu Isofix Universale nie jest umocowany wszystkimi trzema mocowaniami, nie będzie on w stanie w prawidłowy sposób zabezpieczyć dziecka. W razie wypadku dziecko mogłoby odnieść poważne, a nawet śmiertelne obrażenia.

DOSTOSOWANIE SIEDZEŃ PASAŻERÓW DO UŻYCIA FOTELIKÓW ISOFIX TYPU UNIWERSALNEGO

W poniższej tabeli, zgodnie z europejskimi przepisami ECE 16, wskazano możliwość instalacji fotelików Isofix typu uniwersalnego na siedzeniach wyposażonych w zaczepy Isofix.

DOSTOSOWANIE SIEDZEŃ PASAŻERÓW DO UŻYCIA FOTELIKÓW ISOFIX TYPU UNIWERSALNEGO


IUF: dostosowany do systemów zabezpieczających dzieci Isofix ustawionych przodem do kierunku jazdy, klasy uniwersalnej (wyposażonych w trzecie mocowanie górne), homologowanych dla użycia w tej grupie wagowej.

X:pozycja Isofix niedostosowana do systemów zabezpieczających dzieci w tej grupie wagowej i/lub w tej klasie wzrostu.

OSTRZEŻENIA DOTYCZĄCE BEZPIECZNEGO PRZEWOŻENIA DZIECI

Poniżej podsumowano główne przepisy dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci:

Przystosowanie do montażu fotelik "typu isofix"

Samochód przystosowany jest do montażu fotelika Isofix Universale, nowego zunifikowanego systemu europejskiego do przewożenia dzieci. Możliwy jest monta ...

Poduszki powietrzne

Samochód wyposażony jest w przednie poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz w przednie poduszki boczne (side bag - window bag) (gdzie przewidziano). ...

Zobacz tez:

Zmiana koła
Aby zminimalizować możliwość wypadku przy zmianie koła, należy postępować według następujących zaleceń:  Zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, z dala od ruchu.  Zatrzymać samochód, o ile to mo& ...

Układy elektryczne
Układ zapłonowy Elektroniczne układy zapłonowe mają większą moc zapłonu niż układy konwencjonalne. Aby uniknąć porażenia prądem należy unikać styku z przewodami zapłonowymi oraz elementami układu zapł ...

Samochody