Ford Ka: Ostrzeżenia ogólne dotyczące używania pasów bezpieczeñstwa

Ford Ka –> Bezpieczeñstwo –> Napinacze pasów bezpieczeñstwa –> Ostrzeżenia ogólne dotyczące używania pasów bezpieczeñstwa

Ostrze¿enia ogólne dotycz´ce u¿ywania pasów bezpieczeñstwa


Kierowca powinien przestrzegać (również osoby z nim podróżujące), wszystkich przepisów lokalnych dotyczących sposobu użycia pasów bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem podróży należy zapiąć zawsze pasy bezpieczeństwa. Użycie pasów bezpieczeństwa jest konieczne również w przypadku kobiet w ciąży: zarówno dla osoby ciężarnej jak i dla dziecka zagrożenie w przypadku zderzenia jest znaczenie mniejsze, jeżeli pas bezpieczeństwa będzie zapięty. Kobiety ciężarne powinny ustawić dolną część taśmy dużo niżej, tak aby przechodziła nad biodrami , ale pod brzuchem (jak pokazano na rys. 2).

UWAGA

Aby ochrona była maksymalna, należy ustawić oparcie siedzenia we właściwej pozycji, oprzeć się dobrze o oparcie i zapiąć pas bezpieczeństwa, tak aby przylegał do klatki piersiowej i do bioder.

Należy zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa, zarówno na siedzeniach przednich jak i tylnych! Podróżowanie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zwiększa ryzyko poważnych obrażeń lub śmierci w przypadku zderzenia.

Absolutnie zabrania się demontowania lub naruszania komponentów pasów bezpieczeństwa i napinaczy.

Wszelkie tego typu czynności mogą być wykonywane wyłącznie przez autoryzowany i wykwalifikowany personel. Należy zawsze zwracać się zawsze do ASO Forda.

Taśma pasa bezpieczeństwa nie może być poskręcana. Górna część pasa powinna przechodzić nad plecami i przecinać po przekątnej klatkę piersiową. Dolna część pasa powinna przylegać do bioder (jak pokazano na rys. 3), a nie do brzucha pasażera.

Ostrze¿enia ogólne dotycz´ce u¿ywania pasów bezpieczeñstwa


Nie należy używać przedmiotów (zaczepów, zapinek itp.), które powodują, że pas bezpieczeństwa nie przylega do ciała pasażera. Każdy pas bezpieczeństwa powinien być użyty tylko przez jedną osobę: nie należy przewozić dziecka na kolanach pasażera, stosując jeden pas bezpieczeństwa dla ochrony obojga osób rys. 4. Danym pasem powinien być przypięty tylko pasażer i nic innego (nikt inny).

UWAGA

Jeżeli pas bezpieczeństwa uległ mocnemu przeciążeniu, np. podczas wypadku, powinien być całkowicie wymieniony razem z mocowaniami, śrubami mocującymi oraz z napinaczem pasa; w rzeczywistości bowiem, nawet jeżeli pozornie wydaje się być nieuszkodzony, mógł stracić swoje własności wytrzymałościowe.

Napinacze pasów bezpieczeñstwa

Aby zapewnić skuteczniejsze działanie ochronne pasów bezpieczeństwa, samochód wyposażony jest w napinacze pasów, które w trakcie ...

Obsługa pasów bezpieczeñstwa

Aby prawid³owo używać pasów bezpieczeñstwa, należy przestrzegać skrupulatnie następuj¹cych ostrzeżeñ: uż ...

Zobacz tez:

Pokrętła regulacji nawiewu z systemem klimatyzacji
Pokrętło regulacji temperatury powietrza. Pokrętło regulacji kierunku nawiewu. Pokrętło regulacji siły nawiewu. Pokrętło regulacji działania klimatyzacji. Temperatura nawiewanego powietrza Ustawić pokrętło A. Im bar ...

Sprawdzanie poziomu płynu chłodzącego
Należy odczekać co najmniej 20 minut, aby chłodnica zdążyła wystygnąć. Przykryć korek zbiornika płynu chłodzącego szmatką. Przekręcić korek o jeden obrót, aby zredukować ciśnienie. Odkr&# ...

Samochody