Daewoo Matiz: Kosmetyka i czyszczenie samochodu z zewnątrz

Daewoo Matiz –> Kosmetyka samochodu –> Kosmetyka i czyszczenie samochodu z zewnątrz

Lakier nadwozia

Wykończenie lakiernicze pojazdu zapewnia jego ładny wygląd, głębię zabarwienia, odpowiedni połysk i trwałość lakieru w czasie eksploatacji.

Mycie pojazdu

Najlepszym sposobem utrzymania ładnego wyglądu lakieru jest jego mycie letnią lub zimną wodą.

Nic należy używać do mycia wody gorącej, ani myć pojazdu przy silnym nasłonecznieniu. Nie należy stosować silnych mydeł ani detergentów chemicznych. Środki czyszczące należy zmywać z powierzchni lakieru, nie dopuszczając by na niej wyschły Samochody Daewoo zostały zaprojektowane do użytkowania w normal-nych warunkach klimatycznych i są odporne na czynniki pogodowe. Jednak warunki niezwykłe, jak mycie przy zastosowaniu wysokiego ciśnienia wody może spowodować przedostawanie się wody do wnętrza.

Polerowanie i woskowanie

Okresowe polerowanie i woskowanie nadwozia jest zalecane w celu zachowania ładnego wyglądu powierzchni lakieru. Zatwierdzone produkty są dostępne u Dealerów Daewoo, lub w sklepach z kosmetykami samochodowymi.

Konserwacja elementów chromowych i aluminiowych Elementy chromowe nadwozia należy regularnie czyścić celem uzyskania połysku. Zmywanie tych elementów wodą zwykle wystarcza.

Należy zachować szczególną ostrożność przy elementach ozdobnych z aluminium. Żeby uniknąć zniszczenia warstwy ochronnej nie należy używać substancji polerujących, gorącej pary ani alkalicznych mydeł. Zaleca się stosowanie woskowania jako ochrony bły szczących części metalowych.

Czyszczenie kól i kołpaków ozdobnych

Estetyczny wygląd kół i kołpaków można uzyskać czyszcząc je z naniesionych zabrudzeń. Zaleca się częste mycie. Do mycia nie należy uży wać ostrych substancji myjących, ani twardych szczotek, ponieważ mogą być przyczyną uszkodzenia powierzchni czyszczonych.

Powierzchnie szklane

Powierzchnie szklane powinny być regularnie myte. Stosowanie środków do mycia szkła stosowanych w gospodarstwie domowym skutecznie usunie zabrudzenia z dy ...

Ochrona antykorozyjna

Twój samochód został lak zaprojektowany, żeby był odporny na korozję. Przy produkcji większości elementów użyto specja ...

Zobacz tez:

Przestrzeń na bagaż/ładunek
Przestrzeń bagażowa Składanie oparć tylnych foteli Ostrzeżenie Nie układać bagażu ani innego ładunku warstwowo powyżej wysokości foteli przednich. Nie zezwalać pasażerom na siadanie na złożonych oparci ...

Czynności kontrolne przed jazdą
Sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach i stan opon. Sprawdzić poziom oleju silnikowego i innych płynów. Sprawdzić, czy wszystkie okna, lusterka i światła zewnętrzne działają prawidłowo, nie są zabrudzone, zaśni ...

Samochody